Online hosszabbítás
DUE Honlap

„a könyvtár azért van, hogy szolgáljon, és hogy használják.”
 /Michael Gorman, UCLA, Los Angeles/

Tisztelt Oktatónk!

Köszöntjük Önt a Dunaújvárosi Egyetem Könyvtár és Információs Központ honlapján! Elsődleges feladataink egyike, az Ön oktató-, kutató- és nevelőmunkájának támogatása. Ehhez ajánljuk fel szakmai tudásunkat és könyvtárunk erőforrásait.

Amennyiben kérdése, forduljon hozzánk bizalommal!

Személyesen

Elérhetők vagyunk

Szorgalmi időszakban:
hétfő: 12:00 - 16:00
kedd-csütörtök: 10:00 - 18:00
péntek: 09:00 - 15:30
szombat: 09:00 - 15:30 (a levelezős hétvégéken)

Vizsgaidőszakban:
hétfő: 10:00 - 18:00
kedd-csütörtök: 10:00 - 16:00
péntek: 09:00 - 15:30

E-mail Írjon nekünk a konyvtar@uniduna.hu címre, kérdését 2 munkanapon belül megválaszoljuk.
Elérhetők vagyunk
Kölcsönzés: 25/551-730
Tájékoztatás: 25/551/728
Időpontkérés Személyes konzultációt szeretne?
Foglaljon könyvtárost!

Nyomtatott könyvet keres?
Ajánljuk önnek Könyvtárunk online katalógusát, melyet már otthoni számítógépéről is elérhet.

Ha nem találja nálunk a keresett könyvet, készséggel segítünk a lelőhely felkutatásában (hazánkban vagy bárhol a nagyvilágban) és könyvtárközi kölcsönzés keretében megrendeljük Önnek.

Szakcikket, tanulmányt keres?
Figyelmébe ajánljuk előfizetett folyóirataink listáját, online elérhető adatbázisainkat és az interneten, szabadon hozzáférhető (Open Access), teljes szöveggel elérhető e-folyóirat archívumokat, repozitóriumokat.

Ha nem találja nálunk a keresett cikket, készséggel segítünk a lelőhely felkutatásában (hazánkban vagy bárhol a nagyvilágban) és könyvtárközi kölcsönzés keretében megrendeljük Önnek.

Személyesen konzultálna velünk?

Keresse az Ön személyes könyvtárosát! Személyre szabott tanácsadást nyújtunk a könyvtári információforrások használatához, segítünk az elektronikus források közötti eligazodásban.

Hallgatóinak, előzetes időpont egyeztetés után, az Ön által megadott témakörben információkeresési gyakorlatot, felhasználói tréninget tartunk.

Otthonról is megteheti:

• kereshet online katalógusunkban;
  • előjegyzést kérhet egy kölcsönzésben lévő dokumentumra, illetve megkérheti könyvtárközi kölcsönzéssel;
  • hosszabbíthatja az Önnél lévő könyvek lejárati határidejét.