Hosszabbítás

A kölcsönzési határidőről a kölcsönzéskor tájékoztatjuk.
A hosszabbítás a lejárat előtt kérhető személyesen, telefonon vagy e-mailben, de önállóan is megtehető a könyvtár elektronikus katalógusán keresztül vagy a honlapunk bal oldali sávjában található Online hosszabítás űrlapon keresztül.
Minden esetben szükséges az olvasójegyen található vonalkód.
A hosszabbítást kérő e-mailekre minden esetben válaszolunk!

Az elektronikus hosszabbítás menete:

1. Az online katalógus Olvasói adatok menüpontjában vagy az Online hosszabbítás űrlapon adja meg olvasójegyének vonalkódját valamint a jelszavát (az alapértelmezett jelszó a születésnap mint 4 jegyű szám. Pl.: ha a születésnapja január 31-én van, a jelszó: 0131).
2. Kattintson a hosszabbítani kívánt könyv sorában a hosszabbít vagy a felsorolás végén a mindent hosszabbít lehetőségre.
Minden esetben ellenőrizze a lejárati dátumot, illetve olvassa el az Olvasói adatok fölött az esetleges hibaüzenetet.
Amennyiben a dokumentumot más olvasó előjegyezte, az nem hosszabbítható.

Az esetleges késedelem rendezéséig újabb dokumentum nem kölcsönözhető, hosszabbítás nem kérhető.