Könyvtártörténet

Nyitrai Erzsébet (2015-2017) könyvtárigazgató

Bakonyi Ágota (2018-) könyvtárigazgató

Névváltozatok:

Dunaújvárosi Egyetem Könyvtár és Információs Központ 2016-tól.

Dunaújvárosi Főiskola Könyvtár és Információs Központ 2009-2016.

A könyvtár története egybefonódik a fenntartó intézmény történetével.

Az intézmény alapításakor, 1953-ban Ózdról érkezett egy szerény mennyiségű tanári kézikönyvtári állomány, amely a könyvtár alapjait biztosította.

1959-ben már iskolai diákkönyvtár is működött a tanári könyvtár mellett, a két állományt ekkor még külön kezelték.

A két könyvtárat 1961-ben Gábor Iván könyvtárvezető egyesítette, így jött létre a mai könyvtár alapjait biztosító  állomány.

1968. szeptember 1-ig a könyvtári teendőket társadalmi munkában látták el a megbizott oktatók. Ekkor az intézmény életében jelentős pillanatként - a főiskolai rangra való emelés következtében - megindult a tényleges, szakszerű könyvtári működés két könyvtárosi státusz megteremtésével.

1970. december 15-én újabb állomásként megnyílt az olvasóterem modern könyvtári bútorokkal és szabadpolcos kölcsönzés lehetőségével. A könyvtár ekkor a Főépület bal szárnyának földszintjén öt helységből állt: szabadpolcos kölcsönző, 90 férőhelyes olvasóteremmel, kutató-olvasó terem, ahol a feldolgozó könyvtárosok is dolgoztak, könyvtárvezető irodája és a raktári rész. Ekkor a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem Központi Könyvtárához tartozott a műszaki felsőoktatási hálózat tagkönyvtáraként a Főiskolai Kar Könyvtára.

2006-ban a PPP projekt keretén belül az A épületben egy új, modern helyet a könyvtár. Tágas olvasó és kölcsönzőtér került kialakításra  a kor igényeinek figyelembe vételével. Kialakításra került egy tárgyaló terem és egy tömörraktár. Az emeleti részeken pedig négy projektterem biztosította a média és kommunikáció képzésen résztvevő hallgatók munkáját.

A könyvtár mai napig az A épületben található. 2015 óta közösen a Bánki Donát Technikum könyvtárával biztosítja a hallgatók és diákok szakmai fejlődését.