Dunaújvárosi Főiskola - Könyvtár és Információs Központ

Megosztás: FacebookIWIWRSS

cím: H-2400 Dunaújváros, Táncsics Mihály utca 1. A-épület, földszint |e-mail: konyvtar@uniduna.hu

Magunkról

cím
Részletes keresés a katalógusunkban

A DuE KIK NYITVA TARTÁSA

2020. szeptember 7- december 12.

Hétfő: ZÁRVA

Kedd: 10:00 - 18:00

Szerda: 10:00 - 15:30

Csütörtök: 10:00 - 15:30

Péntek: 10:00 - 15:30

---OOO---OOO---

JEGYZETPONT

FORDÍTÓIRODA

Kattints rá!

EBSCOEHMEISZ EPAHUMANUS HUNOPACMaNDA MATARKAMOKKA MEKNAVA WIKIPÉDIA OSZKOSZKDK VIDEOTÓRIUM

Könyvajánló

Jelenleg nincs aktuális könyvajanló!

Foglaljon könyvtárost!

2020. március 30.
Gyakran felmerülő kérdések a könyvtárral kapcsolatban
Összeszedtük azokat a kérdéseket melyek felmerülhetnek a könyvtári szolgáltatásokkal, eddig megszokott tevékenységetekkel kapcsolatban.

Kedves Könyvtártagok!

Kedves Hallgatók!

A jelenleg fennálló helyzetre való tekintettel szeretnénk számotokra információt nyújtani a könyvtárral felmerülő kérdésekkel kapcsolatban és milyen lehetőségeket használhattok ki.

1, Nyitva van-e a könyvtár? Mikor mehetek be?

Sajnos, a jelenlegi helyzetben, ahogy az egyetem, úgy a könyvtár sem látogatható. Amíg tart a „zárlat” addig zárva tartunk.

2, Beiratkozni mikor tudok?

Jelenleg nincs lehetőség beiratkozásra. Ha véget ért a zárlat várunk!

3, Mikor kölcsönözhetek?

A zárlat feloldása után azonnal rendelkezésére állunk minden olvasónknak.

4, Kölcsönzött dokumentumok vannak nálam, hamarosan lejár/lejárt a határideje, meg tudom hosszabbítani? Vagy vigyem vissza? Kell fizetni késedelmi díjat?

Amennyiben a dokumentumok a zárlat ideje alatt jár le, azokra nem számítunk fel késedelmi díjat.

5, A nálam lévő könyveket meddig kell visszavinnem?

A könyvek könyvtárba való visszajuttatása megtörténhet személyesen a zárlat lejárta után 2 hétig. Ha nem megoldott a személyes vissza hozatal, akkor postán feladva (akár a mostani időszakban is) a Dunaújvárosi Egyetem Könyvtár és Információs Központ címére elküldve

6, Szakirodalom nélkül maradtam, hol keressek?

Ezen időszak folyamán érdemes figyelemmel kísérni a Könyvtár és Információs Központ honlapját (http://konyvtar.uniduna.hu/) és a Facebook oldalunkat (https://www.facebook.com/duekik/). Folyamatosan bővítjük ingyenesen elérhető adatbázisainkat és egyre több eddig előfizetést igénylő adatbázis szolgáltató teszi elérhetővé ingyen vagy EduID azonosító segítségével tudástárát.

7, Mi az az EduID? Nekem honnan van/lesz olyanom?

EduID azonosító = Neptun azonosító

Egyetemünk esetében megegyezik a kettő, minden beiratkozott hallgató rendelkezik Neptun azonosítóval. Azokon az oldalakon, melyeket ajánlunk és kérik az EduID azonosítót oda a Neptun azonosítót és jelszót kell beírni.

8, Szakdolgozatot írok, szeretnék, szakdolgozatba betekinteni megtehetem? Online megtehetem?

Sajnos nincs lehetőség sem személyes, sem online megtekintésre.

9, Ebben a félévben záróvizsgázom, beiratkozott olvasója vagyok a könyvtárnak, hogy tudok kijelentkezni?

Ezzel kapcsolatban külön küldünk tájékoztatást.

10, Szeretnék jegyzetet vásárolni, megtehetem?

Sajnos nincs lehetőség jegyzet vásárlására. Ha kinyit a könyvtár várunk a Jegyzetboltban is.

Ha esetleg más kérdésed lenne vagy segítségre lenne szükséged, írj nekünk a konyvtar@uniduna.hu email címre és válaszolunk a kérdésedre!